Benjihyppy?
tulipa tuosta Felixin hypystä mieleen, että kuinka moni on tehnyt benjihypyn ja kuinka korkeelta? :)

Vastaa
Listaa uusin ensinMinä minä. hypännyt ekan kerran 15-kesäisenä, korkeutta oli 155m, Kaivopuistossa pomppasin. Peräkkäisinä kesinä hyppäsin yhteensä viis kertaa, yks tais olla 130m, muut tuon 155m. Saattasin hypätä vieläkin, nyt kyllä pelottais enempi. Vaikka onhan siinä fiilistä, ei siitä mihinkään pääse :D

minnuu ei kyllä moiseen saisi!
siis mun mielestä naruun sidottuna tiputtaudutaan vain yhdestä syystä, ja siihen ei kuulu elämästä nauttiminen:DD

En, enkä hyppää. Mut laskuvarjohyppy kyl kiinnostaa.

Yritin. Kävin 75 metrissä ja sain paniikkikohtauksen, pelkään siis korkeita paikkoja ja yritin voittaa pelkoni. Mä olisin hypänny mutta setä sano etteä ehei, hissillä alas ja suoraa ambulanssiin. Mut vielä joskus!

mieheni sisko kävi laskuvarjohyppy kurssin ja hyppäs. sen mies ei ollu paikalla :D ei uskaltanu tulla mukaan :D ois se kyl hienoo tehä jotain sellasta.

mäkin tekisin niiiiiin uudestaan ja paaljon korkeemmalta :) oih!!
ja joskus ois myös ihana tehä laskuvarjohyppy!!

täällä on hypätty, 111m oli ja Zambiassa :)

en ole, mutta aion heti kun on varaa ja mahdollista :D

minä oon ja 60metristä :)
