Lörppändei! :D

Kuinka kulkee? Mikä boogie? :D Myö ollaan pienimmän kaa kaksin sisällä siitepölyä karussa, muut on pihalla. Keskimmäinen vielä sangen tyylikkäänä :D Sillä on liian pieni collegetakki, sortsit, toisessa jalassa lenkkari ja toisessa kuoma :D Voi elämä... :DDDD Just miehelle hihkuin että komentaa sen kohtaa sisälle, on sen verran hurja näky :D Täällä on älyttömän nätti päivä ja oisin varmaan ollu koko päivän pihalla, jos en ois allerginen. Aika tukala olo X) Mutta siis, mitäs muille kuuluu? :)

14.5.2012
riu
riu

Mullekaan ei kyl ollu tullu moinen mieleen. Meidän esikko honas ton polkemisen polkutraktorilla. Ku jos se liikkuu johki suuntaan ni on pakko polkee. Alkuun siis työnsin sitä ku jalat oli polkimilla ja pian hoksi sit ite tehä samaa.

14.5.2012
misukka
misukka

On kyl ihan parasta aikaa elämässä tämä lattialta syönti ja eroahistelu :D

Blancon puhelin päättäny sit järjestää äksöniä, ihan vaan varuiksi että jos ei jo riittävästi ole.

heh, mies tekkee meille jätskiannosta. Lapset saatu vaakatasoon sänkyihinsä, tai no ainaki oletettavasti ku just nyt ei kuulu kummastakaan sängystä inahdustakaan. Ja lätkämatsi on tauotettuna et ukko saa sitä kahtoa hetken päästä. Minä taidan maksaa pari laskua taas. Sit vois koettaa tutustua cittarin tarjouksiin et mitä sitä huomenna ostelis ko on hetken taas rahaakin.

Ainoo huono puoli tuossa uudessa autossa on nää sivutuotteet eli heti maksuun lankeevat autoverot ja vakuutukset. Ku eivät vielä o ehtineet vanhan maksuja palauttaa.

14.5.2012
misukka
misukka

Pakko laittaa tosta polkemisen opettelusta, että laittakaapa appareiden alle jotkin korokkeet, siten että pyörä polkee tyhjää, eikä osu maahan..niinkuin kuntopyörällä polkisi. Laps hiffaa hetkessä miten se polkeminen tapahtuu, että poljetaan eteenpäin, eikä jarruteta :) Toimii.. Varmaan tiesittekin jo, mutta jos joku ei tiennyt/ole tullut ajatelleeksi :D

14.5.2012
tyttö
tyttö

TÄäl on kans semmoinen olo et vois kaivaa silmät pääsä ja huljutella niitä vedessä.

Mä oon ollu piilossa tuulta, oli niin järkky tuuli et jopa mä massani kans meinasin kaatua fillarilla ku iski yhtäkkiä puuska sivusta. Joku ihme pyörre.. tytöl oli hauskaa ku luojan kiitos oli myötätuuli koko matkan kotiin..

Hitsit et tyttöki on reipas, mä oon kans miettiny tota töihin juoksemista mut en saa aikaiseksi ku tarttis mennä töis sit suihkuu ja se on vähän kämänen, ni ei yhtää houkuttele.. :)

14.5.2012
Mummy83
Mummy83

Mäkin olen pienimmän kanssa pakoillut siitepölyä tänään sisällä.Urhon omalääkäri on alkuviikon sairaana, enkä sitten lähtenyt raijjaamaan tautisten sekaan päivystykseen, siksi valittiin pakeneminen tänään.

Mulla rupeis olemaan työputki lopuillaan, oli 2 yötä, 12h iltavuoro eilen ja tänään vielä 1 yö..ja arvatkaa mitä, meikä tuli tänään hölkäten (6,5km) töihin! Ja aamulla sitten taas hilpaisen kotiin. Normaalisti pyöräilen, mutta nyt olen koittanut taas aika monen vuoden- ja kilon jälestä alottaa hölkkäämistä. Kyllä mä olen reipas :D

Nimittäin, herkuista en pysty luopumaan, joten on ollut pakko alottaa liikunta, jotta paino pysyy siinä mihin se olen nyt nelosen jälkeen saanut tippumaan...ja siksi toisekseen PAKkkisuoritteet odottaa tänä vuonna :)

14.5.2012
tyttö
tyttö

mulla hajosi puhelin  totaalisesti:D

siis se duudsonien kestävä ja vettä kestävä ja salaman ja junan ja norsun kestävä puhelimeni, josta sain  näytön sirpaleiksi jo ekalla käyttöviikollani, hajosi lopullisesti  kesken työpäivän.

mokoma ei enää antanut soittaa tai mittään. käytin sammuksissa ja yritin aina vain saada linjaa auki. sitten se rupesi paukkumaan ja rätisemään kuin papattimatto, VAIKKA mie sammutin sen:D! tuli kiire irrottaa akkua ja repiä sim-kortti veks jottei pala koko paskan mukana:D

miehelle sit piti soittaajostain, kun se sekoo muuten huolesta jos ei saa minnuu kiinni (oonko mie niin onnettomuusaltis mukamas??), ja kun ei nykyään ole kolikkopuhelimiakaan, niin mun piti virittää linjat auki mun halon kokosesta  kämmentietokoneesta ja soittaa sillä xDD

kyl ihmiset varmaan katto ettätoi on nyt ryöstäny jonkun museon ku puhuu 80-luvun kännykkään..

14.5.2012
Blanco
Blanco

Meille sanoi liikkeellä että siihen autoon ois pitäny ostaa joku 80 e osa ja työt vielä päälle :D Olttiin vähän että no kahellaan nyt... :D

Misukka eikö ookkii paras vaihe elämässä? Mie luulen että meijän pienen ruokaympyrän isoin segmentti oli pikkukivet ka polttopuut :D Niitä se järsi koko männä kesän :D Että osaan kyllä samaistua :D

Mushu tuntuu olevan nuo kaks vastaus ihan kaikkeen :D

14.5.2012
riu
riu

Jee. Meillä on EROAHDISTUS. On tuota ollu jo jonkin aikaa ilmassa et minä en saa mennä pois näkyviltä tai edes kääntää selkääni tuolle mut nyt tuo meinas ruveta huutaa ja karjuu ku annoin sen isänsä syliin.

14.5.2012
misukka
misukka

Meillä pukkaa ihan justsillään iltapesut.

Riu: ei sillä oo väliä millä se syyläri on kiinni, kunhan on. ja sitkee on kyllä tein neiti :)

Mies just nimitti meidän vaavin tasmanian tuholaiseksi. :D Onhan tuo kyllä sangen aikaansaava. Ei turhan kauaa tarvi keskittyä mihinkään ku tuo on jo jossain ihan muualla repimässä jotain tai hakkaamassa tai muuten vaan tökkimässä tietsikan nappuloita tai syömässä ihan mitä vaan lattialta löytyy. Ei oo yks eikä kaks kertaa ku oon tänäänki sormet tunkenu sen suuhun kaivaa jotain karvanöppöä pois.

14.5.2012
misukka
misukka

tästä nyt tullee vähän monologi, mutta pakko kertoo teillekkii että kun meijän 8 v tyttö oppi pari viikkoo sitten ajamaan pyörällä, on se nyt ajellu jatkuvasti! Tännäänkii se on kaatunu usseemman kerran ja on polvet ja kyynerpäät verillä, mutta sisällä se kävi vaan syömässä, ajaa nytkii pyörällä ja veriset vaatteet ei haittaa yhtään :D Aika sissi ku sille päälle sattuu :D

14.5.2012
riu
riu

Niin ja auto ei menny katsastuksesta läpi, mikä ei yllättänyt. Se yllätti kylläkin, että miten ihmeessä se katsastusmies ei huomannu että siinä koslassa syyläri on nippusiteellä kiinni??? :DDDD

14.5.2012
riu
riu
Tapahtui virhe. Yritä myöhemmin uudelleen.
Ladataan...