Esikoinen

Hei, odotan esikoista ja laskettuaika 6.12 eli nyt 8+1. Hieman jännittää ja outo, odottava olo😍 miten teillä menny alkuraskaus?

25.4.2018
EkaToukka
EkaToukka
32 weeks pregnant

Heippa, täällä 20-vuotias tuleva äiti ja myöskin esikoistamme odotellaan. Viikkoja nyt 13+0 (la 17.11.) ja ensimmäisessä ultrassa käyty viime viikolla. Pahoinvointia ei onneksi ole juurikaan ollut, mitä nyt alkuun hajuherkkyyttä ja etovaa tunnetta tiettyjen ruokien suhteen ja pientä väsymystä. Itseni että mieheni lisäksi molempien perheet erittäin innoissaan tulevasta pienokaisesta 😍 Toivotaan, että kaikilla meillä menee raskaudet hyvin ja lapset ovat terveitä!

13.5.2018
Veralinny
Veralinny

Täällä ensikertalainen 21v, viikkoja nyt 7+5 ja laskettu aika 22.12. Hankala alkuraskaus ollut kun vitamiineja ei meinaa saada alas pahoinvoinnin takia ja ei meinaa jaksaa valvoa iltaan asti. Nyt oli ajatus äitienpäivänä kertoa minun vanhemmille :)

10.5.2018

Heippa. Mulla on syyskuussa laskettu aika 🤗 alku raskaus oli todella vaikea.. Väsynyt pahoinvoiva ja siis kiukku 😃 nyt mennään jo 21 vkolla ja olen elämäni kunnossa. Oletko facessa vauva 2018 ryhmässä?

4.5.2018
Meqsu 77
Meqsu 77
Tapahtui virhe. Yritä myöhemmin uudelleen.
Ladataan...