Tirjantailörppää 😊
Vielä ei vissiin ollut aloitusta 😊

Vastaa
Listaa uusin ensin
Vastaan tähän kun aamulla ei antanut kirjautua että hyvin päästiin mummolaan.
Tyttö nukkui omassa sängyssään yön.
Nyt nukahti sohvalle niin isä kantoi sänkyynsä.
Nukkuu jo, ennätyksellistä.

Mie meinasin, jotta marjapiirakalla se riu kehhuu mutta eipä tuo onneksi miun makuun olisikaan ko en tykkää punaherukoista enkä rahkasta 😄
Toivottavasti PMn matka sujui hyvin.

Kait nuo ihan kivat mäet oli. Yllättävän jyrkkä oli. Pienimmällä loppu into ekaan laskuun kun lunta lenti naamalle ekassa laskussa, se sit taapersi pitkin poikin muuten vaan.
Keskimmäinen onnistui jossain loppuvaiheilla pelleilemään ittensä nurin ja vasemmassa reidessä on huikea mustelma tekemässä tuloa.
Esikko nautti kaikesta pöllöilystä mäessä niin liukureilla ku pulkallakin.
Kovat vauhdit saivat, kun rinne oli just ajettu lumikissalla kuntoon. Aamulla oli kuulemma ollut vähän työläämpi kun puuterilumella ollut.
Mie keskityin pitää appiukolle seuraa ku pistettiin notskia palamaan ja käristeltiin makkaroita.
Ihan kiva päivä oli kyllä.

Onpas täällä taas keskustelu säkenöinyt 😄
Piglet ihanaa arjen luksusta tuommonen hieronta. Toivottavasti nautit joka hetkestä 😊
Oliko misukka hyvät mäet? Miekään en arvannu laskee raskaana ollessa ja se vierestä kadehtiminen on vähän mälsää 😁
PM on varmaan kanssa jo perillä. Menikö matka hyvin?
Mie tuikkasin äsken marjapiirakan uuniin kun kävi mieli tekemään. Laitoin siihen punaherukoita ja kermaviiliä niin on kivan pirtsakka 😊 Aika mitäänsanomaton päivä, parasta antia ollut varmaan parin tunnin päikkärit 😄

Jo on riun porukalla ollut tärskyt pöpöjen kanssa. Toivottavasti ei tauti tartu kumminkaan.
Me matkaillaan Tampereelta eteenpäin Jyväskylään. Ihmeen rauhallisesti mennyt matka, vaikka ollaan leikkiosastossa.
Misukalle tsemppiä syömisten kanssa että arvot tasaantuisi.
Vastauksia ei tässä näykään, enkä muista muuta.

Toivottavasti riu, ette saa masutautipöpöä teille. Kuin se äiti päästi edellisenä päivänä oksentaneen muita tartuttamaan? Ihan käsittämätön temppu.
Pigletille nautinnollista hierontaa.

Päiviä
Eipä näin kylmiltään näjy sitä ekaa tekstiä, ehkä sitten kohan oman saa tuupattua ilmoille.
Pojat on pihalla melskaamassa, meinaavat pikaseen käydä tuossa jonki matkan päässä pulkkamäessä. Iltapäivällä jos mentäis sit kaikki.
Tai no minä en varmaan laske pulkkamäkeä mutta kahtelen päältä.

Äsken oli uutisissa koko maailman sää, ja siinä oli myös kalkutan helle. No nyt ihan vähän iski korvamato 😄 https://youtu.be/Ropn_kwpFDU
Toki vähän vaihtelua ku koko eilisillan soi päässä että ripuli on märkää kakkaa, jos tiiätte laulun 😄 Kävin eilen pojan kaverin hakemassa ulkojäille, se äiti kerto että oli ollu edellispäivän mahataudissa. Heti ku lähettiin niin niitten kolmesta lapsesta pienin kävi oksentamaan. Illalla oltiin vielä perheen isän ja keskimmäisen kanssa tekemisissä, molemmilla tänään mahatauti. Joten jännityksellä seurataan tilannetta 😬
No ohjelmassa ei oo tänään sen ihmeempiä, isoimmalla pojalla ois reenit. Mies varmaan vie pojan, joten ite saan vaan lorvailla kotona. Ei huono 😄 Pienempi poika halluis varmasti ulkojäille, mutta en viiti sitä yksinään viiä.
