Viikon viimeistä viedään
Huomenta vaan kaikille!

Vastaa
Listaa uusin ensin
Kiitos PM. Toivottavasti jäisi oksut tähän, mutta en oikein usko. Pienin oksenti taas tuossa hetki sitten. Ei vaan ole enää mitään mitä oksentaa.
Mäkin tein runebergin torttuja. 12 tuli tehtyä. Tein vähän erilaisia tortuista. Raastoin yhden appelsiinin kuoret taikinaan ja puristin mehun nesteeksi. Ei kyllä kovasti appelsiini maistu niissä. Mutta piti kokeilla kun löysin tuommoisenkin ohjeen.

Pikaista paranemista misukan perheeseen.
Tein Runebergin torttuja. Laitoin vadelmamarmeladia torttujen sisällekin.

Ilmeisesti kyse on sittenkin vatsataudista meillä 😣 Pienin on tänä iltana oksentanut kahdesti. Sohva/matto ja isännän auto. Jännällä mutten kovin innolla odottelen, että milloin ja kuka seuraavaksi....
Hiihtolomalla oli tarkoitus lähteä ajelemaan Kainuuseen. Näkkeepähän päästäänkö reissuun vai ei.
Kävin tanssitunnit tänään. Vähän heitti vintissä välillä mutta minkäs tekee. Ihan yllättävän hyvin pysty olee.

Jermu,joo on ihana että pystyy oleen yksittäin lasten kanssa.. Esikoisen kanssa on yhteiset harrastukset ja keskimmäisen kanssa saan aikaa kun esikoinen kahtena päivänä on kerhossa ja vauva nukkuu sen ajan.. Ja vauvan kanssa saa aikaa kun se valvoo vähän pidempään kuin pojat ja muutenkin iltaisin isi on paljon poikien kanssa 😊
Teillä on aika hyvin täytetty noi viikonloput 😂
Misukka ottaa vaan ihan rauhallisesti sen masunsa kanssa 😘

Huomenet
Kiva kun Vipe ja esikko saa kunnolla yhteistä aikaa.
Jermun perheellä onkin koko viikonloppu yhtä peliä ja treeniä. Hyvä, että tänään saat vaan olla ja isäntä hoitaa muun.
Meillä isännys tuli yöllä kotio. Oli kuulemma ollut hieno reissu vaikkei työkaverit olleetkaan ihan osanneet käyttäytyä vimpan päälle.
Mie sain kotiintuomisina ihania kookoskonvehteja. Pojat saa tummaa suklaata ja marmeladeja.
Olivat läyneet ferrarishopissa ja päässeet jutuille Räikkösen kanssa siinä sivussa 😄 Poislähtiessä oli isännys kuullut, että siellä olisi vaatteet ollu puoleen hintaan, muttei sit ehtinyt käydä hakemassa pojille ajotakkeja enää. Ne ois ollu varmasti mageet.
Mä olen tässä nyt pari päivää meinannut runebergin torttuja tehdä. Jospa mä nyt rupeisin oikeasti tekemään niitä.
Päivän touhuissa esikon futisreenit ja omat tanssitunnit. Katsotaan, tuleeko tanssimisesta mitään. Tuo maha on pikkasen turhan herkkä supistelemaan. 😒

Täällä varhain hereillä koska uinti aamu.. Sitten iltapäivästä on esikoisen karate ja mun vuoro mennä mukaan.. Mulla onkin oikein esikois viikko ollut,kun keskiviikkona oltiin sirkusharkoissa,eilen leffassa ja tänään karateen,eipä ainakaan puutu kahden keskistä aikaa 😂
Karaten jälkeen ajattelin että leivottais yhdessä Runebergin torttuja.. Eipä muita suunnitelmia tähän päivään..
Mukavaa päivää kaikille!
