Uusi viikko alkaa..

Tai niin väittää ainakin mun puhelin että ois maanantai.. Ihan sekaisin päivistä näin lomalla,etenkin kun oltiin reissussa keskellä viikkoa,niin se tuntui viikonlopulta 😂 Mitäs muiden viikkoon ja päivään?

18.7.2016
Vipe
Vipe

Aika kova paukku misukan auton huolto.😐 ny on kivaa ajella omalla autolla ku se on kunnossa, monta kilometriä edessä päin!☺ oho, hauki vonkaleen meinasit kans saada, ketuttaa varmasti. Isäntä sai viime viikolla 5kg hauen joka me savustettiin. Aattelin ett käveltäisiin mun isoäidin luokse ny illalla, ku kerran on aikaa.😊

18.7.2016
NemiMilla
NemiMilla

Kiva kuulla kunkin kuulumisia.
Vipellä reissaamista riittää...

Me käytiin eilen mökillä, on tässä samassa kaupungissa semmottisen 70 kilsan päässä itärajan kupeessa. Oltiin poikien kanssa kalassa. Isännys keskimmäisen kanssa yhdessä veneessä ja minä esikon kanssa toisessa. Multa pääsi ihan kohtuu kokonen hauki karkuun just ku oltiin haavia veteen laittamassa. Vähän kehtuuttaa.

Joku aika sitten soittivat auton huollosta. Totesi, että nyt olisi tämä ikuisuusprojekti saatu päätökseen, auto on leimattu ja olisi vain noutoa ja maksua vaille. Vain kepeät 1800e on lasku. Huh huh. Mut josko sillä nyt sietäis ajella hetken matkaa.

18.7.2016
misukka
misukka

Eilen tultiin möksältä kotiin käymään, maksaa laskuja ja pyykkiä pesemään. Huomenna ajetaan takaisin. Tänään asioitten hoitamista, käytiin pari urheiluliikettä läpi, motonetissä ja Reima outletissa. Poika nukkuu ja isäntä meinas lähtee fillaroimaan. Mä aattelin jatkaa pyykki rumbaa.😊 Pakata seuraavat vaate kassit mökille.☺ Pm hyvää Mummola päivää ja Vipelle piknikkiä toivottavasti sää suosii!😊

18.7.2016
NemiMilla
NemiMilla

Me oltiin häissä lauantaina, eilen tultiin kotiin. Tyttökin ekaa kertaa oli.
Esikoinen lähti riparille isoseksi.
Tässä kotona ollaan vähän aikaa, sitten mummolaan.

18.7.2016
PekkajaMatti
PekkajaMatti

Täällä hereillään vasta,pitäis nousta aamiaiselle kun pojat laittaneet aamiaisen (leikki aamiaisen) ja huutelee että syömään..

Tänään mennään piknikille pienemmän kummitädin kanssa,jos siis on piknik sää,jos sataa niin sitten varmaan jotain muuta.. Kun vaikka muuten ei sadetta kaihdeta niin piknik sateessa ei kuitenkaan ole kauhean kiva 😂

Siinäpä ne suunnitelmat,huomenna lähdetään sinne Joensuuhun reissuun,niin eipä tänään senkään takia mitään kummempia 😊

18.7.2016
Vipe
Vipe
Tapahtui virhe. Yritä myöhemmin uudelleen.
Ladataan...