eikö iltalörppää muka ole kukaan aloittanut:O?

joten aloitampa sitten minä.   penteleen libbe kun on alkanut hiljentyä niin että omat ajatuksetkin kuulee, ja ne ei kuulkaas ole aina niin kivaa kuunneltavaa, joten meteliä tänne kiitos:D! meillä on koko päivä oltu kotona neljän seinän sisällä. sain mie siivottua ja tehtyä ihan kunnon kotiruokaakin, joka oli suuri saavutus viime päivien roiskeläppä-lämmitysten jälkeen;) muutoin oon kyllä ihan puhti poies, onneksi vauva antoi nukkua kolmen tunnin päikkärit. huh..  viime yön näin painajaisia ne hetket mitkä sain nukuttua, ja tänään huomasin pitäessäni pitkästä aikaa kakkuloita naamalla, etten mie onneton näe enää rilleillä. en kyllä muista vaihtaneeni piilareitakaan vahvempiin, mutta jostain syystä ero on selvääkin selvempi. tai tässä tapauksessa sumeaakin sumeampi, joten taitaapi tulla optikolle käynti ja uusien linssien tilaus laseihin. perkule. taitaa tulla kallis paukku linssinohennuksineen ja kevennyksineen ja taittoineen päivineen:/

19.8.2014
Blanco
Blanco

herttinen! Missä mää oon ollut ku lörpässä on "uutta" juttuseuraa :D hitsi ku on kivaa kun tuo poika sammuu ny niin hyvin iltaisin ;) kohta voi siis aloittaa uudet iltahulinat ja hankkia pojalle uus sänky.. Mulla on ollut ihan hirvee vauvakuume jo vuoden ja oon ihan onnellinen etten koko ajan noita pienen pieniä näe kun rupee raastamaan. Ne on niin ihania! ♥ me katellaan sit joskus kun ukon lääkkeet antaa myöden, jos antaa. . Onneks on tuo yks säihkysilmä kuitenkin:)

19.8.2014
teeko
teeko

nki91, ei nuo kaikki kuusi meillä enää konkreettisesti ole katseen alla. kaksi vanhintakin jo pesästään lentänyt.  mutta lapset ne on aina lapsia, vaikka aikuisiksi kasvaisikin 3 kyllä niistä vain jaksaa kantaa huolta ja murehtia silti:)

19.8.2014
Blanco
Blanco

meille e parane yllä enää tulla vauvakuumetta:D  ei sen puoleen kun nuorimmainenkin on vasta kuukauden vanha, niin eiköhän täsä ole vauvailua toviksi. mutta siis. kun on yhteensä jo kuusi joista huolehtia ja murehtia vaikka kuinka kasvaisivatkin, niin kyllä alkaa olla lapsiluku täynnä:D

19.8.2014
Blanco
Blanco

Iltaa kaikille, itse vasta ollut parisen viikkoa libero -sivustossa mukana vaikka tyttö vauveli syntyi maaliskuun lopulla :) 
Tänään ollut oikein meno päivä, kaupungilla tytön kanssa käyty shoppailemassa ja illasta oltiin serkun synttärillä.
Nyt tuli väsy ja tyttö nukahti itkun ja hyssyttelyn saattelemana. 
Nyt huokastaan sohvalla ja tutkaillaan tietokonetta. 

Voi, ihanaa vauvakuume  ♥ Meidänkin tyttö vasta 5kk mutta silti jo mietitty miehen kanssa milloin tekisimme toisen perheenlisäyksen. hih ♥

19.8.2014
Rakkaus
Rakkaus

mammaelle vain pullaa uuniin niin se kuume helpottaa, ainakin hetkeksi, toisille jopa 18 vuodeksi;))

19.8.2014
Blanco
Blanco

up!

19.8.2014
Blanco
Blanco
Tapahtui virhe. Yritä myöhemmin uudelleen.
Ladataan...