G: Mitä tänään syödään? :)
Kas siinähän se kysymys taisi kaikessa yksinkertaisuudessaan sitten jo ollakin :)

Vastaa
Listaa uusin ensin
oi kuulostaapa pigletin lohikatkarapupasta hyvältä!!! voisikin tehdä viikonloppuna jotain pastaa, nyt alko tekkee mieli :)
Meillä oli vieläkin sitä seitä, paistettuna. sen kanssa oli sitä bataattimuussia ja vihanneksia, tein vielä tänään kananmunakastikkeen siihen kylkeen että riitti vielä miehellekki ruokaa :) Jospa huomenna tosiaan pääsis väsään jo jotain MUUTA!

Tyttö hoidossa, joten itselle tein muun perheen kauhua: kasvisgratiinia! Illalla harttiin miehen kanssa mäkkäristä, lapsella oli ollut makaronilaatikkoa. Iltapalalla koko perhe kasassa ja iltapalan tytön osalta kruunaa kaupasta löytynyt Pipsa Possu pääsiäismuna!

Eilistä makaronilaatikkoa syötiin. Jälkkäriksi suklaa-ja puolukkamoussekakkua. Oli namia.

Meillä syödään töistä tuotua perunaa ja stroganoffia :P

nyt kun eräässä keskon alaisuudessa toimivassa ruokakauppaketjussa oli kasvikset halapoja niin ostoo tärräytin niitä :D Aattelin paistaa broiskun filepihvit ja tehä kasvishöystöä niin että pyörittelen kasviksia pannulla ja hujautan purkillisen aurajuustokermaa sitten päälle. Voi nam :)
