Päijät-hämeestä tai Lahdesta..?
Hei! Olen 20-vuotias 3-vuotiaan ja pian syntyvän pojan äiti, joka on miehensä opiskelujen takia muuttanut lahteen. Ongelmana on, että olen juuri aloittanut äitiysloman, enkä tunne täältä vielä ketään! Olisi mukava tutustua muihin päijät-hämäläisiin äiteihin.. :) Lahti on meille vielä suhteellisen tuntematon kaupunki. Onko kellään mitään vinkkejä, mitä äitiyslomalla tai isomman kanssa voisi puuhailla ??

Vastaa
Listaa uusin ensinlahdessa on ainakin perhekerhoja joitakin ja perhetuvalla toimintaa viikoittain. :) mä olen kanssa lahdesta 24v. ja lapsi on 1v.

Launeella perhepuisto on kiva paikka touhuta lasten kanssa ja luulis siellä tutustuvan muihinkin äiteihin :) myös marolan kotieläin piha aukeaa 25.5 joten sinne vaan sekaan. :)
