Terse hapantuneet kermaperseet :)

Pitkästä aikaa jos näpyttelis kuulumisia. Lapset kasvaa, onhan nuorinkin jo kohta 6kk. Iiihana vauva, niin kiltti ja yhtä hymyä aina. Mutta aiai, äitinsä luonteen on saanu, kiihtyy nollasta sataan aika vauhdilla kun niikseen sattuu. Noo sitten meidän vauhtiviikari äidinpoika. Johan ikää on kohta 1v9kk, päivieni ilo (ja juoksuttaja). Vauhtia piisaa vaikka muille jakaa. Kiipeily on vieläkin pop, mikron kestävyystestit ja vessanpönttötestit on hetken aikaa nyt ollu vähemmällä. Mutta kaikkea muuta kivaa kyllä keksitään. Noo sitten toi esikoinen, ai ai mikä orastava murkkuikä. Ovet paukkuu, ollaan ihan lovena ja kaikki on ihquu, sitten seuraavalla hetkellä maailma on ihan pas*a ja kaikki päin helv... :D Koulukiusaamisjuttuja ollu tässä syksyn ajan mutta jospa ne olis jo ohi. No sitten se meidän neljäs lapsi... eiku niin, eihän sitä ole :D eikä ole tulossa :D PAITSI, tidididiii, mulla on suullinen lupaus neljännestä, sitten iltatähti joskus. Mut paljostako vetoa että mä en sit enää ala niihin puuhiin. Kapseli nyt sujahti käsivarteen joku aika sitten ja herra iputin uskaltaa jo nukkua saman peiton alla. Tosin oli se tossa viime viikolla vähän vakavaa miestä kun mulla oli sellanen 5 päivää kestävä pahoinvointi XD. Ei kuulemma naurattanu yhtään. Hö, mulla oli pahoinvoinnista huolimatta hauskaa :D Eli isännyyden kans menee yhtä lepposasti ku ennenkin. MITÄS TEILLE KAIKILLE KUULUU SINNE??

26.11.2013
iputin
iputin

törötörö!

Ipu se teijän tyttönen on kyllä niiin sulonen että mie en kestä! Aivan ihana :) Ja sitte pikkuvesselistä on tullu moneen kertaan nuo meijän touhutipat mieleen, ihan yhtä aikaansaavia ja aktiivisia lapsukaisia :D

26.11.2013
riu
riu

hipskukkuu :) beibin ku pongasin niin tuli mieleen et miten teidä avioliittoneuvonta, ettekö te johonki semmoiseen ollut menossa? tsemppiä kaamosaikaan.. 3

iputtimelle moi myös :) ai tämä teidä nuorimmainen oli tyttö, mä jotenkin muistin että teille tuli pojat molemmilla kerroilla :) me ei tällä(kään) kertaa tiedetä kumpi tulossa, vaik muu perhe näyttää olevan 100% varma että poika tulee, tyttö siksi et haluaa samanlaisen pikkuveljen ku mitä hänen serkkunsa on ja mies kammoksuu ajatusta girl powerista :)

26.11.2013
Mummy83
Mummy83

Kiitos onnitteluista.

Oon pitänytkin matalaa profiilia sekä odotuksen aikana että tytön syntymän jälkeen.

Ipua oon miettinyt välillä, kuulumisia. Se on hyvä, kun me "vanhat" annetaan välillä kuulla itsestämme.

26.11.2013
PekkajaMatti
PekkajaMatti

Kiitos myrmeli.

Synnytys oli nopea ja helppo.

26.11.2013
PekkajaMatti
PekkajaMatti

Vaikka hapantunut kermaperse olenkin niin pitää silti tulla p&m takia tulla kirjoittamaan tänne!!! Paljon paljon onnea pienestä prinsessasta!!! Multa on menny aivan otitte teidän synnytys ja syntymä jutut!!!

26.11.2013
myrmeli
myrmeli

Meillä vauva-arkea, neito hieman yli kuukauden.

Kyllä häntä odotettiinkin. Mukavasti menee.

26.11.2013
PekkajaMatti
PekkajaMatti

:D Heips ipu!

Ollutkin sua ikävä. *halaa*

Teillähän on oikein mukavia kuulumisia.

Täällä ei mitään uutta. Samalla mallilla jatketaan ku ennenkii, ilman töitä ja vaavikuumeillaan, aina ja edelleen. Mut hiukka oon heittäny lusikan nurkkaan sen kanssa. Tosin pedin puolella se ei kai vaikuta. Mie ku oon ana himoineni ja haluttomuuksineni vähän tuuliviiri.

Son hyvä jotta isimies-iputin uskaltaa emännän viekkuun kömpiä. :) Olis kylymää yksin kölliä.

26.11.2013
misukka
misukka

Ja tsorkke ihan kamalasti kun en ole hemaisevalla läsnäolollani teitä täällä sulostuttanu mutta jotenkin mä olen ihan pudonnu täällä kärryiltä kaikessa. Joskus käyn etusivun kurkkaamassa kun samalla kurkin onko pistekaupassa mitään uutta että vois loput pisteet tuhlata. Liberoita meillä ei voi käyttää kun neiti niihin reagoi oikein voimakkaasti ja jätkällä libero kusee mua silmään :D

26.11.2013
iputin
iputin
Tapahtui virhe. Yritä myöhemmin uudelleen.
Ladataan...